понеділок, 4 січня 2016 р.

З 1 січня 2016 року відбулися зміни у наданні пільг

Згідно із Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” пільги для окремих категорій громадян надаються з урахуванням доходу сім’ї.

Пільги надаються протягом шести місяців, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

З 1 січня 2016 року розмір податкової соціальної пільги складає 1930 грн.

Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389.

При визначені права на отримання пільг до сукупного доходу сім’ї включаються нараховані:
- пенсія;
- заробітна плата;
- грошове забезпечення;
- стипендія;
- соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
- доходи від підприємницької діяльності.

Органами праці та соціального захисту населення протягом січня 2016 року буде проведено роботу щодо визначення права окремих категорій пільговиків на отримання пільг з урахуванням доходів сім’ї на новий період з 1 січня по 30 червня 2016 року.

Сім’ям, в яких пільговики та члени їх сімей є непрацюючими пенсіонерами, звертатися до управління праці та соціального захисту населення не потрібно, оскільки для них буде проведено автоматизований розрахунок доходів сім’ї та визначено право на отримання пільг, без їх особистого звернення.

Інші сім’ї пільговиків, тобто ті, в яких пільговик або члени його сім’ї, відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, повинні звернутися до районних управлінь праці та соціального захисту населення з метою заповнення Декларації про доходи сім’ї пільговика.

До Декларації потрібно додати довідки про доходи пільговика та членів його сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення.

Якщо пільговик або члени його сім’ї, які користуються пільгами, є непрацюючими працездатними особами, подаються документи, що підтверджують відсутність доходів.

Для визначення права на продовження пільги з 1 січня 2016 року необхідно звернутися до територіального управління праці та соціального захисту населення протягом січня 2016 року для заповнення Декларації та надання довідки про доходи.

У разі виникнення додаткових питань щодо державних соціальних гарантій та можливість попереднього запису на прийом радимо звертатися за телефоном 2-64-91.

С. П. Чернявська,
начальник управління праці та соціального захисту населення
Комсомольської міської ради Полтавської області


Джерело: офіційний сайт Комсомольської міської ради 

0 коммент.:

Дописати коментар